יש לתאם הגעה מראש!

וויקבורד

חובבי הספורט בכלל וסקי מים בפרט, הכירו את אחד מאמצעי הגלישה הטובים ביותר בשנים האחרונות, המספק חוויה מהנה ומלאת אדרנלין. מהו וויקבורד, למי הוא מתאים ואיפה בישראל אפשר לגלוש בו? בואו לגלות את כל הפרטים כאן.

מהו וויקבורד?

וויקבורד (באנגלית: Wakeboard) הוא ספורט ימי ששמו מבוסס על הגלשן המשתמשים בו. בספורט הזה הגולשים גולשים על גלשן אחד שמתחברים אליו באמצעות רצועות או מגפיים מיוחדים כדי לא לאבד את האחיזה בו. הגלשן הזה הוא שילוב של גלשן גלים רגיל (אך הוא קטן יותר ממנו) ושל גלשני סקי, והוא המקבילה הימית לגלשן שמשתמשים בו בסנובורד. טווח הגדלים של הוויקבורד די רחב, והאורך הממוצע של גלשן וויקבורד הוא כ-140 ס”מ. כדי לגלוש בוויקבורד, הגולש מחזיק ברצועה המחוברת לסירה, והיא בתורה שטה על המים במהירות ומושכת אחריה את הגולש. הגלישה מאחורי סירה מאפשרת לגולש לנצל את הגלים הנוצרים מאחורי הסירה כדי לעשות פעלולים במים ובאוויר.

למי וויקבורד מתאים?

גלישה בוויקבורד מתאימה לכל מי שרוצה חוויית גלישה בסקי מים מלאת אדרנלין. וויקבורד הוא סוג של ספורט המפעיל את כל השרירים שלנו, עוזר לנו לפתח שיווי משקל ומשמעת עצמית וכמובן כיפי במיוחד.

מהם העניינים שכדאי לבדוק לפני שלומדים לגלוש בוויקבורד?

לפני שאתם מחברים את הרצועות לרגליים ונותנים לסירה למשוך אתכם, יש כמה עניינים שכדאי לכם לבדוק:

  • בדיקת רקע על מקום הלימוד – לפני שאתם משלמים על שיעורי גלישה בוויקבורד, תצטרכו לעשות בדיקת רקע קצרה על המקום שבחרתם בו, ולוודא שהצוות שלהם מקצועי ובעל הידע הדרוש בתחום, שהציוד שלהם איכותי, בטיחותי ואינו תקול, ושהם פועלים בסטנדרט הבטיחות הנדרש בתחום הספורט בכלל ובתחום הגלישה הימית בפרט. כל מקום המלמד לגלוש צריך להחזיק ברישיונות הנדרשים לכך, וחשוב שתבדקו זאת עם הצוות לפני שאתם מתחילים.
  • התאמת הגודל של הגלשן – לפני תחילת הגלישה תצטרכו למצוא את האורך הנכון שאתם צריכים. חשוב לבחור גלשן שאינו ארוך מדי, משום שיהיה לכם קשה לתמרן איתו במים והוא גם יהיה כבד מדי לקפיצות. כמו כן, גלשן קצר מדי שאינו מתאים למשקל שלכם יגרום לכם לשקוע במים ויקשה עליכם במהלך הפעלולים. אם אתם פונים לבית עסק מקצועי, הוא יעזור לכם למצוא את גודל הגלשן המתאים לכם בדיוק ויסבירו לכם בפירוט מהם השיקולים שמביאים בחשבון בעת בחירת האורך (משקל, גובה ועוד).

מהו ההבדל בין גלישה וויקבורד בים לגלישה ב-Lake TLV?

גלישה בים היא גלישה במקור מים פתוח שיש בו הרבה גלים, ומזגו של הים משתנה בהתאם למצב הרוח. הים יכול להיות שקט בשעה כלשהי, ושעה אחר מכן להפוך סוער יותר בגלל התחזקות הרוחות. הים הוא מקור לא אידיאלי לגולשים חדשים בגלל חוסר היכולת לחזות מראש את מזגו, והסיכון שבפגישת גלים גבוהים או מסוכנים לפעמים מונע מגולשים להיכנס למים וליהנות.

Lake TLV הנמצא בפארק מנחם בגין שבדרום תל אביב מכיל שני אגמים מלאכותיים, והיתרון העיקרי שלהם הוא שהם מקור מים שקטים, ולכן אין גלים גבוהים העלולים להפריע בתהליך הלמידה. היתרון העיקרי השני של המתחם הוא מערכת הכבלים החדשנית והמשוכללת המקיפה את האגם – במקום לחכות לצוות שיתפעל סירה שתמשוך אתכם על המים, אתם יכולים לגלוש בעצמכם בעזרת מערכת הכבלים – מתי שתרצו, ובאיזו מהירות שתרצו. אתם מחזיקים רצועה והכבלים הם אלו שמושכים אתכם על המים כדי לגלוש, ובאפשרותכם לבחור את מהירות הגלישה כדי ליהנות מגלישה מהירה או איטית יותר. המערכת פועלת בסטנדרט הבטיחות הגבוה ביותר, וצוות המתחם ילמד אתכם עוד טרם הגלישה את העקרונות הבסיסיים, את נוהלי הזהירות הדרושים בגלישה וגם טכניקות ופעלולים שתוכלו לנסות בעצמכם. המתחם גם מארח את כל מי שרוצה לארח אירוע בתל אביב כמו ימי כיף וגיבוש לחברה, מסיבות יום הולדת ועוד.

בואו לקפוץ למים בקורס גלישת וויקבורד ב-Lake TLV

Lake TLV הוא אחד מבתי הספר לגלישה הכי מקצועיים בארץ. המתחם מפעיל קורסים למתחילים ולמתקדמים מכל הגילאים, קייטנות גלישה לילדים במגוון החופשות הארוכות לאורך השנה, וגם מארח באופן קבוע את האימונים של נבחרת ישראל בסקי מים. אנחנו גם מארחים תחרויות ארציות ובין לאומיות באופן קבוע, אז גם אם אתם חוששים לנסות לגלוש בעצמכם, תוכלו לבוא ולצפות באחרים, ולאחר מכן ללמוד גלישה מהצוות המקצועי שלנו.

ב-Lake TLV תוכלו ללמוד בקורס גלישה בוויקבורד את העקרונות הבסיסיים של הספורט הזה וגם להתנסות בגלישה באופן מעשי. הקורס מחולק לשלושה מפגשים באורך של שעתיים כל אחד, ובהם אתם מקבלים הדרכה של שעה בעניין גלישה בטיחותית ונכונה, ולאחר מכן מנסים במים את כל מה שלמדתם. הקורס מתאים לגולשים מגיל 10 ומעלה בכל רמות הידע, מתחילים ומתקדמים כאחד, המסוגלים להתנהל באופן עצמאי במים. שלושת השיעורים של הקורס יילמדו במסגרת של חודש אחד, והוא כולל את כל הציוד שתצטרכו כדי לגלוש בבטחה ובהנאה באגמים של המתחם.

לסיכום

וויקבורד הוא ספורט ימי כיפי ומאתגר, שבו משתמשים בגלשן אחד בעל רצועות או מגפיים מיוחדים העוזרים לשמור על אחיזה. מי שמעוניין ללמוד לגלוש על וויקבורד יפנה בדרך כלל למקומות המלמדים גלישה במקורות מים שקטים, ואצלנו ב-Lake TLV תוכלו לעשות זאת באגמים המלאכותיים המרושתים במערכת כבלים מיוחדת ומתקדמת, המייתרת את השימוש בסירות. הגלישה בוויקבורד אצלנו היא בטיחותית ומהנה, ולרשותכם עומד הצוות המקצועי שלנו והציוד האיכותי המספקים חוויה מלאת אדרנלין וכיף בלתי נשכח.

דילוג לתוכן